TRANSPORT WEWNĘTRZNY

 

 

Realizujemy kompleksowe systemy transportu wewnątrzzakładowego zwiększające efektywność funkcjonowania zakładów produkcyjnych.

Projektowane przez nas składowe systemów transportu wewnętrznego kontrolowane są za pomocą automatyki sterującej. Integrujemy liczne elementy, w tym przenośniki, roboty i inne maszyny, tak aby sprostać najbardziej wymagającym potrzebom z zakresu transportu wewnętrznego. Wykorzystujemy przy tym podzespoły produkcji liderów z branży automatyki i robotyki.

Posiadamy duże doświadczenie w realizacjach z zakresu transportu wewnętrznego zarówno w Polsce, jak i w Europie. Podejmujemy się więc projektów i montaży na potrzeby klientów zagranicznych oferując konkurencyjne ceny.

Kompleksowe systemy transportu wewnętrznego tworzone są przez nasz doświadczony zespół projektowy. Dysponujemy mocnym zapleczem infrastrukturalnym i personalnym, dzięki czemu nawet skomplikowane systemy realizujemy przy użyciu własnego kapitału ludzkiego.

HKS System zajmuje się także obsługą posprzedażową skonstruowanych systemów transportu wewnętrznego. Nasi klienci mogą liczyć także na pełen serwis i późniejszą możliwość rozbudowy realizacji.

 

 

 

System transportu w Katowicach Jedna z naszych najlepszych realizacji.
System transportu wewnętrznego jako instalacja w Poznaniu Przenośnik wewnątrz systemu transportowego
Przykład realzacji wewnątrz hali produkcyjnej Kolejny element służący transportowi.
Efekty po monażu systemu transportu wewnętrznego Sztaplarka również wykorzystuje przenośnik w transporcie wewnętrznym.
Przenośniki rolkowe jako przykład wykorzystania transportu wewnętrznego Przykład wykorzystania przenośników.
Realizacja wewnątrz zakładu produkcyjnego w Krakowie Kolejny element systemów transportu.
Rolka, taśma i inne elementy transportu wewnątrzzakładowego W tym systemie wdrożono przenośniki taśmowe, jako podstawę transportu wewnętrznego.
Jeden z bardziej skomplikowanych systemów transportu przez nas stworzony Element transportu wewnętrznego najwyższych lotów

Automatyzacja z HKS System - transport wewnętrzny

Pojęcie transportu wewnętrznego ma szerokie znaczenie i odnosi się do przemieszczania ładunków w obrębie danego przedsiębiorstwa. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa zmieniają się strategie transportu i konieczna jest rozbudowa infrastruktury. Stosowane do tej pory rozwiązania oparte o proste narzędzia, jak chociażby wózki transportowe, czy widłowe przestają na szerszą skalę zdawać swój egzamin z uwagi na stosunkowo niską efektywność. W taki sposób tworzą się bariery rozwoju przedsiębiorstwa, które z pomocą naszej firmy można skutecznie zniwelować. Kluczowa jest bowiem automatyzacja procesów transportu wewnętrznego, które zachodzą w przedsiębiorstwie.

Konsultacja i doradztwo od podstaw

Transport wewnętrzny stanowi elementarną składową łańcucha procesu produkcyjnego, a wraz z jego rozbudową konieczna jest ponowna rewizja potrzeb. Praca HKS System zaczyna się więc od doradztwa. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na pomoc w doborze optymalnych rozwiązań, które dopasujemy do wymogów produkcji i ograniczeń budżetowych. Wszystko po to, aby ujednolicić procesy transportu wewnętrznego. Stanowi to odpowiednią bazę do skrócenia czasu produkcji, zwiększenia jej wolumenu, a przede wszystkim oszczędności związanych z kapitałem ludzkim. Jedno, kompleksowe i w pełni zautomatyzowane rozwiązanie transportu wewnętrznego może zrewolucjonizować pracę przedsiębiorstwa.

Przenośnik zamiast wózka widłowego

Transport wewnętrzny to także optymalizacja kosztowa w skutek przeprowadzenia inwestycji mającej na celu obniżenie wydatków na utrzymanie aktywów trwałych i kapitału ludzkiego. Do głównych składowych projektowanych przez nas systemów należą wszelkiej maści przenośniki, których rodzaj dobieramy pod kątem zapotrzebowania klienta. Najczęściej wykorzystujemy przenośniki taśmowe, gdyż ich zastosowanie jest uniwersalne, szczególnie jeśli chodzi o transport materiałów sypkich. Realizujemy także projekty w oparciu o przenośniki rolkowe, łańcuchowe oraz inne przystosowane do przenoszenia ciężkich materiałów o nieregularnych kształtach.

Kompleksowość transportu wewnętrznego w HKS System

Realizacje związane z transportem wewnętrznym wykonujemy od podstaw przy wykorzystaniu własnych zasobów. Całość systemu projektowana jest w naszym biurze przez grupę konstruktorów. Posiadamy własną halę z niezbędną infrastrukturą techniczną, gdzie poszczególne elementy systemu są składane i testowane. Montaże realizujemy na terenie całej Polski, ale także za granicą. Możemy pochwalić się doświadczeniem w realizacji dużych zleceń dla klientów ze Skandynawii. Odległość nie stanowi więc dla nas przeszkód. Świadczymy również kompleksowe usługi związane z serwisem i konserwacją systemów transportu wewnętrznego. Współpracujemy z wiodącymi producentami automatyki i robotyki, dzięki czemu nasze rozwiązania wykazują się wysoką wydajnością, ale także niezawodnością.

Integracja maszyn i przenośników

Zachowanie wysokiej wydajności systemu transportu wewnętrznego wymaga nie tylko maksymalizacji prędkości pracy przenośników, ale integracji ich z maszynami technologicznymi. Pozwalają one na zautomatyzowanie i co najmniej częściową eliminację problemów z przeładunkami. Doskonale nadają się do tego sztaplarki automatyczne mogące zastąpić wózki widłowe. W branży spożywczej stosujemy natomiast mroźnie spiralne, a w wielu realizacjach pojawiają się także roboty.

Efekty modernizacji transportu wewnętrznego

Głównym efektem automatyzacji procesów transportu wewnętrznego jest zwiększenie wydajności produkcji. Wynika to z trzech czynników: skrócenia czasu potrzebnego do załadunku i rozładunku, przyspieszenia tempa przenoszenia materiałów i półproduktów oraz eliminacji lub ograniczenia ilości węzłów przeładunkowych. W naturalny sposób dochodzi też do ograniczenia niezbędnego kapitału ludzkiego potrzebnego do wykonywania zadań związanych z transportem wewnętrznym. Zoptymalizowane zostaje także wykorzystanie powierzchni produkcyjnej i magazynowej, dzięki ograniczeniu liczby urządzeń manualnych, jak wózki transportowe, czy widłowe. Niezależnie od miejsca prowadzenia działalności, czy reprezentowanej przez Państwa branży, zapraszamy do kontaktu z HKS System i złożenia zapytania ofertowego.
tasmowe

PRZENOŚNIKI TAŚMOWE

Przenośniki taśmowe to ciągłe urządzenia transportowe, które służą do przesyłu materiałów drobnych i pojedynczych.

rolkowe

PRZENOŚNIKI ROLKOWE I INNE

Przenośniki rolkowe to urządzenia tranportowe, które swoje zastosowanie znajdują w translokacji przedmiotów o dużej wadze.

systemy transportu wewnętrznego

TRANSPORT WEWNĘTRZNY

Systemy transportu wewnętrznego to kompleksowe rozwiązania transportu materiałów, półproduktów i wyrobów gotowych.

Mrożnie spiralne

MROŹNIE SPIRALNE

Mroźnie spiralne to efektywne chłodzenie wykorzystujące system cyrkulacji schłodzonego powietrza. Stosowane w wielu branżach.

maszyny technologiczne

MASZYNY TECHNOLOGICZNE

Maszyny technologiczne to urządzenia, które mają za zadanie przetwarzać półprodukty i surowce w gotowe wyroby.

linie technologiczne

LINIE TECHNOLOGICZNE

Linie technologiczne to wieloskładowe systemy produkcyjne, których głównymi elementami są maszyny technologiczne.